Legal Terms and Conditions

GENERAL SALES CONDITIONS (1)

GENERAL TERMS AND CONDITIONS FOR DISTANCE SALES

Christian Dior Couture

ÜLDISED KAUGMÜÜGITINGIMUSED

 

(edaspidi „Üldised Müügitingimused“)

 

Preambul

 

Alljärgnevalt on esitatud äriühingu (société anonyme) Christian Dior Couture (aktsiakapital 291 125 408 eurot; registrijärgne asukoht 30 avenue Montaigne, 75008 Pariis; registreeritud Pariisi kaubandus- ja äriregistris, reg-nr 612035832; tel +33 (0) 1 4073 7373; meiliaadress contactdioreu@dior.com; KMK reg-nr FR 37612035832; edaspidi „Christian Dior Couture“ või „Meie“) Üldised Müügitingimused.

 

Christian Dior Couture loob, disainib, toodab ja müüb üle kogu maailma meeste, naiste ja laste kõrgmoe- (haute couture) ja valmisrõivaid, moeaksessuaare, kingi, elustiilitooteid, kelli ja ehteid järgmiste Christian Dior Couture'i kaubamärkide all: Christian Dior, Dior, Baby Dior, Dior Joaillerie, Dior Maison ja CD (edaspidi koos „Christian Dior Couture'i Kaubad“).

 

Selleks, et klientide ootusi paremini täita, lõi Christian Dior Couture lisaks oma kauplustele ja jaotusvõrgule süsteemi, mis võimaldab valiku Christian Dior Couture'i kaupade (edaspidi „Kaup” või „Kaubad”) kaugmüüki telefoni ja interneti teel.

 

1. Üldiste Müügitingimuste kohaldamisala ja nendega nõustumine

 

Käesolevaid Üldisi Müügitingimusi kohaldatakse kõigi kaugmüügitehingute suhtes, mis vormistatakse:

 

(a)   Christian Dior Couture'i klienditoe osakonna (edaspidi „Klienditugi“) kaudu telefoni teel, nagu on kirjeldatud käesolevate Üldiste Müügitingimuste punktis 2.1; ja

 

(b)   Christian Dior Couture'i veebisaidi kaudu, mille domeeninimi on https://www.dior.com/en_ee (edaspidi „Veebisait“).

 

Kaubad müüakse üksikisikutele (edaspidi „Klient“, „Kliendid“ või „Teie“) nende isiklikuks otstarbeks, mis pole seotud ärilise tegevusega.

 

Seega kinnitate, et olete tarbija ega kavatse Kaupu ärilistel eesmärkidel edasi müüa.

 

Samuti kinnitate, et Teil on käesolevate Üldiste Müügitingimustega nõustumiseks vajalik õigus- ja teovõime.

 

Iga kord, kui Veebisaidi kaudu Kaupa või Kaupu ostate, peate märkima, et nõustute kehtivate Christian Dior Couture'i Üldiste Müügitingimuste ja privaatsuspõhimõtetega (edaspidi „Privaatsuspõhimõtted”), klõpsates nuppu „Maksa”. Võite nende dokumentidega tutvuda nii enne ostu kui ka ostu kinnitamise ajal.

 

Christian Dior Couture võib käesolevaid Üldisi Müügitingimusi uuendada ja muuta ning teavitab Kliente muudatustest meilisõnumiga. Kauba müügi suhtes kohaldatakse neid tingimusi, mis kehtivad müügilepingu sõlmimise ajal.

 

Lisateavet selle kohta, kuidas Christian Dior Couture töötleb oma Veebisaidi kaudu ja/või telefoni teel kogutud isikuandmeid, saavad Kliendid lugeda dokumendist „Privaatsuspõhimõtted“.

  

2. Teave tellimuste kohta

 

Tellimusi saate teha telefoni teel või veebisaidi kaudu.

 

Telefonitellimused (kui see on kohaldatav) tuleb teha inglise keeles.

 

Veebisaidil saab tellimusi teha järgmistes keeltes: saksa, inglise, prantsuse, hollandi, portugali, kreeka, itaalia, hispaania, korea, jaapani, vene, taivani, mandariini ja kantoni.

 

Müügilepingu keel oleneb sellest, millises riigis hostitakse Veebisaiti, kust Te Kauba(d) ostate.

 

2.1. Tellimuste tegemine Klienditoe kaudu telefoni teel

 

Telefonitellimusi saate teha, helistades Klienditoe numbril +44 (0) 20 7172 0172 (kohaliku kõne tariif) esmaspäevast laupäevani (v.a pühad) kell 10.00 kuni 19.00.

 

Kui Teie pank on Teie pangakontolt raha debiteerinud, edastatakse tellimus otse tellimuse ettevalmistamise eest vastutavale osakonnale.

 

Iga sellise tellimuse tegemise korral sõlmite Meiega lepingu.

 

2.2. Tellimuste tegemine Veebisaidi kaudu

 

2.2.1. Klientide valitav Kaup

 

Eritellimusi, näiteks kohandatud, ainulaadsete jt Kaupade (ei hõlma isikupärastamist) tellimusi, ei saa teha Veebisaidi kaudu. Kui soovite tellida erikaupu, palume tulla mõnda Meie kauplusse.

 

Veebisaidil valivad, sisestavad ja kinnitavad Kliendid, milliseid Kaupa ja kui palju nad soovivad tellida, ning see lisatakse nende ostukorvi (edaspidi „Ostukorv“). Tellitava Kauba kogus on vastavalt käesolevate Üldiste Müügitingimuste punktile 4 piiratud.

 

Veebisaidil saavad kliendid oma Ostukorvi sisu vabalt muuta, sh Kaupu kustutada, nende kogust muuta või uusi Kaupu lisada, klõpsates selleks ette nähtud nuppe.

 

2.2.2       Isiku tuvastamine

 

Kui olete oma valiku teinud ja valmis Ostukorvi sisu kinnitama, saate toimida järgmiselt:

  • logida kliendina oma kliendikontole (edaspidi „Konto“) või

  • jätkata külalisena.

Saate sisse logida ka enne, kui Kaupu valima asute.

 

Kui Teil on Konto juba olemas, logige sisse oma meiliaadressi ja parooli abil.

Kui Teil Kontot veel pole, saate selle luua, sisestades tellimuse vormistamise ajal oma nime, postiaadressi, meiliaadressi ja telefoninumbri.

Teie Konto on aktiveeritud, kui Christian Dior Couture on saatnud Teile selle kohta kinnitusmeili.

 

Pärast tellimuse vormistamist Te oma aadressi enam muuta ei saa. Vajaduse korral peate vormistama uue tellimuse uue aadressiga.

 

Lisateavet selle kohta, kuidas töödeldakse klientide isikuandmeid, leiate Meie „Privaatsuspõhimõtetest“.

 

Teie sisselogimisaadress ja -parool on rangelt isiklikud. Seega olete kohustatud hoidma neid turvaliselt ja mitte avaldama kolmandatele osapooltele.

Samuti nõustute Christian Dior Couture'i viivitamata teavitama sellest, kui olete oma sisselogimisaadressi ja/või -parooli kaotanud või kui need varastatakse või kui Teie Kontot kasutatakse petturlikult.

Christian Dior Couture ei vastuta otsese ega kaudse kahju eest, mis tuleneb Teie Konto või Meie Veebisaidi petturlikust kasutusest või sellest, et Te ei pääse oma Kontole või Meie Veebisaidile ligi.

 

2.2.3. Tellimuse tegemine

 

Peate valima tarneviisi ja esitama tellimuse lähetamiseks kogu vajaliku teabe:

-        meiliaadress;

-        ees- ja perekonnanimi;

-        postiaadress;

-        sihtnumber;

-        linn;

-        telefoninumber;

-        tarneviis;

-        tarneriik;

-        arveldusaadress;

-        kaupluse või tarneaadress, kust soovite tellimuse kätte saada, kui valitud tarneriigis on sellist teenust pakkuvad kauplused olemas; ning

-        makseviis ja makseteave.

 

Kui tellimus on mõeldud kingiks, saate sellele lisada isikliku sõnumiga kaardi.

 

Arveldusaadressiks võite märkida oma tarneaadressi või lisada mõne muu aadressi.

 

Kui olete kogu eespool nimetatud teabe sisestanud ja valideerinud, kuvatakse automaatselt Kaupade hind (nagu on määratletud siinsete müügitingimuste punktis 5), tarnekulud ja eeldatav tarnekuupäev.

 

Enne tellimuse kinnitamist peate üle kontrollima, kas olete valinud ikka õiged Kaubad ja õiges koguses.

Selleks et aidata Klientidel vigu üles leida, rakendab Christian Dior Couture tehnilist kontrollivahendit standardse kontrollkokkuvõtte tegemiseks (selle abil kontrollitakse, kas kõik nõutavad väljad on täidetud ja kas sisestatud märgid on vastavale väljale sobivad).

Teie tellimusest tehakse uuesti kokkuvõte viimase kontrolli jaoks.

 

Nuppu „Suundu maksma“ klõpsates esitate Ostukorvis olevate Kaupade tellimuse.

Enne tellimuse esitamist lugege käesolevad Üldised Müügitingimused ja Privaatsuspõhimõtted hoolikalt läbi ning seejärel klõpsake nuppu „Valideeri minu makse ja kinnita tellimus“.

Pärast ülevaatamist kinnitatakse kohandatud ABCDiori tellimused lõplikult. 

 

2.2.4. Christian Dior Couture'i antav tellimuse kinnitus

 

Kui olete punktis 2.2.3 kirjeldatud etapid läbi teinud, saadetakse Teile meilisõnumiga kinnitus tellimuse kättesaamise kohta. Kui sõnaselgelt pole märgitud teisiti, siis ei tähenda tellimuse kättesaamise kinnitus veel tellimuse aktsepteerimist.

 

Müügileping loetakse sõlmituks siis, kui Teie tellitud Kaup või Kaubad on lähetatud ning kui olete saanud Christian Dior Couture'ilt eraldi meilisõnumi, milles antakse teada, et Teie tellimus on lähetatud.

 

Kui maksate krediitkaardiga, sõlmitakse müügileping hetkel, kui teie krediitkaardi kontot debiteeritakse, nagu on sätestatud käesolevate Üldiste Müügitingimuste punktis 6, isegi kui teie kontot debiteeritakse enne tellimuse lähetamist või enne muul viisil tellimuse aktsepteerimise väljendamist.

 

Kui maksate PayPali, Apple Pay või Apple Pay Expressi kaudu, nagu on sätestatud punktis 6.2, loetakse müügileping sõlmituks hetkel, kui oma tellimuse PayPali, Apple Pay või Apple Pay Expressi saidil kinnitate.

 

Tellimuse kättesaamise kinnitus sisaldab järgmist teavet: tellimuse number, tellimuse kogusumma, tarnekulu ja tarnekuupäev ning ostetud Kauba/Kaupade põhiomadused, kogus ja hind. Kättesaamiskinnitus sisaldab ka Üldiste Müügitingimuste linki.

 

Kohandatud ABCDiori tellimuse eest tasumine toimub pärast ülevaatuse kinnitamist. 

 

2.3. Tellimuse tõendamine

 

Teie ja Christian Dior Couture lepite sõnaselgelt kokku, et meilisõnumeid ja automaatseid salvestussüsteeme, mida Klienditugi kasutab, käsitletakse kui vahendeid, mis Teie tellimust, täpsemalt Teie tellimuse sisu ja kuupäeva tõendavad.

Christian Dior Couture säilitab kogu teabe selliste tellimuste kohta, mille kogusumma on sada kakskümmend eurot (120 €) või rohkem, kümneks (10) aastaks, ning teeb selle teabe Teile kättesaadavaks, kui saadate sellekohase taotluse meiliaadressil contactdioreu@dior.com või järgmisel postiaadressil: Christian Dior Couture – Service Relation Clientèle, 11 bis rue François 1er – BP39, 75008 Pariis.

Siiski soovitame teil Veebisaidi kaudu vormistatud tellimuste koopia (elektrooniliselt või paberil) alles hoida.

  

3. Kauba saadavus

 

Christian Dior Couture jätab endale õiguse Veebisaidil pakutavat kaubavalikut igal ajal ja ette teatamata muuta. Sellised muudatused ei mõjuta neid tellimusi, mille olete juba esitanud.

 

Enne tellimuse esitamist saate kKienditoelt (telefonitellimuste puhul) või Kaupa kirjeldavalt Veebisaidi teabelehelt teada:

 

–        kas Kaup on saadaval või mitte; või

–        kui Kaup pole ajutiselt saadaval, siis kas saate seda tellida tulevikus teatud ajavahemikul tarnimiseks.

 

Kui Te Christian Dior Couture'i asjakohastest pingutustest hoolimata tellite Kaupa, mis pole enam saadaval või mis on läbi müüdud, teavitab Christian Dior Couture Teid sellest võimalikult kiiresti telefoni teel või meilisõnumiga. Teile tagastatakse raha täies ulatuses ja selleks kasutatakse sama makseviisi, millega tehingu tegemisel Kauba eest tasusite.

 

 

 

4. Tellimuse tagasilükkamine

 

Veebisaidi kaudu või telefoni teel ostetud Kaup on ette nähtud ainult Klientide enda tarbeks (või kingituseks), mitte edasimüügiks.

 

Christian Dior Couture võib keelduda petturlusele viitavast tellimusest, täpsemalt igast tellimusest, mille puhul ületatakse järgmised ostupiirangud:

 

–          kaheksa (8) Kaupa tellimuse kohta; ja/või

–          kaks (2) samasugust Kaupa tellitakse kolmekümne (30) kalendripäeva jooksul, olenemata toote värvusest või suurusest.

 

Eelmises lõigus osutatud piirmäärad ei kehti Kaupadele, mis kuuluvad kategooriasse „Home“ ('kodukaubad') ja „Men’s Timeless“ ('’Meeste valmisriided’, sh ülikonnad ja smokingud, pintsakud, pluusid ja püksid, ning ’Meeste aksessuaarid’, sh püksirihmad, lipsud, kikilipsud, taskurätid, mansetinööbid ja nööbikatted').

 

Samuti võib Christian Dior Couture keelduda aktsepteerimast mis tahes tellimust, mille i) on teinud Klient, kellega on pooleli eelmise tellimuse makse või tarnega seotud vaidlus; või ii) mis ei vasta käesolevatele Üldistele Müügitingimustele.

 

Kui Christian Dior Couture leiab, et Teie tellimus ei vasta käesolevatele Üldistele Müügitingimustele, teavitab ta Teid sellest otse Veebisaidi kaudu, telefoni teel või meilisõnumiga.

Kui Te ei korrigeeri oma tellimuse ebaõiget või käesolevate Üldiste Müügitingimustega vastuolus olevat teavet neljateistkümne (14) kalendripäeva jooksul pärast selle kohta teate saamist, võib Christian Dior Couture tellimuse ja selle eest tehtud makse tühistada ning Teile tellimuse eest tasutud summa tagastada.

 

5. Kaupade hinnad – arveldamine

 

Klienditoes öeldavad või Veebisaidil kuvatavad hinnad on esitatud eurodes (€) ja sisaldavad kõiki makse, välja arvatud tarnega seotud tasusid, mis kuvatakse Teile enne tellimuse esitamist.

 

Arveldushinnad on tellimuse esitamise kuupäeval kehtivad hinnad eeldusel, et tellitud Kaup on sel ajal saadaval.

 

Christian Dior Couture jätab endale õiguse Kauba hinda igal ajal ilma ette teatamata muuta, kuid sellised muudatused ei mõjuta tellimusi, mille olete juba esitanud.

 

Kaugmüügikanali kaudu (telefoni teel või Veebisaidi kaudu) ostetud Christian Dior Couture'i Kauba puhul ei saa taotleda käibemaksu tagastamist.

 

Vastavalt seadusele saate tellitud Kauba eest makstud hinna ja tarnekulude kohta kirjaliku kinnituse hiljemalt Kauba üleandmisel.

 

6. Maksmine

 

 

6.1. Krediit- või deebetkaardiga maksmine

 

Saate ostu eest tasuda nii krediit- kui ka deebetkaardiga. Aktsepteeritakse järgmisi kaarte: „CB“ võrgustik, Visa©, Eurocard©, MasterCard©, American Express© ja Apple Pay©. Väljaspool Prantsusmaad asuvate pankade väljastatud kaardid peavad olema rahvusvahelised krediitkaardid.

 

Nende makseviiside kasutamiseks telefoni teel tellimisel peate Klienditoele kinnitama ja Christian Dior Couture'ile tagama, et olete tellimuse eest tasumiseks kasutatava kaardi õiguslik omanik ning et sellel kaardil on Teie ees- ja perekonnanimi. Kui tellite telefoni teel, turvalise veebisaidi kaudu või kolmanda osapoole platvormi kaudu, mis saadab Teile makselingi, peate esitama kaardil märgitud kaardinumbri, aegumiskuupäeva ja turvakoodi.

 

Veebisaidi kaudu tellimise korral sisenete pärast pangaandmete valideerimist turvalisse serverisse, mis töötab SSL-režiimis (128 bitti).

 

Nii tehakse Teie tehing kooskõlas pankade turvastandarditega. Autentimine võib olla iga panga puhul erinev. Krediit- või deebetkaardi numbri ja/või pangaandmete Christian Dior Couture'ile telefoni teel või Veebisaidi kaudu edastamisega annate Christian Dior Couture'ile oma nõusoleku jätkata turvalise maksetehinguga ja pangale loa debiteerida Teie kontot pärast Christian Dior Couture'ilt asjakohaste andmete või väljavõtete saamist, isegi kui kaardiomaniku allkirjastatud kviitungid puuduvad.

 

Müügileping sõlmitakse hetkel, kui krediitkaarti debiteeritakse, isegi kui seda debiteeritakse enne Kauba/Kaupade lähetamist või enne tellimuse selgesõnalist aktsepteerimist muul viisil. See ei kehti aga deposiidi maksmise korral.

 

6.2. Makse PayPali kaudu (ainult internetitellimuste puhul)

 

Christian Dior Couture aktsepteerib PayPali makseid (ainult Veebisaidi kaudu tehtavate tellimuste puhul).

 

Tellimust edastades valige PayPali makse ja Teid suunatakse automaatselt edasi Paypali platvormile.

 

Seejärel peate looma ühenduse oma PayPali kontoga, kasutades oma sisselogimistunnust ja -parooli. Kui Teil PayPali kontot pole, saate selle kohe luua. Pärast PayPali kaudu tellimuse esitamist suunatakse Teid Veebisaidi kinnituslehele.

 

Tellimus lähetatakse alles pärast seda, kui Teie makseviis on kinnitatud, Teie kaardi debiteerimiseks on luba saadud või Paypali kinnitus on kätte saadud ning Teie tellimuse vastavus käesolevatele Üldistele Müügitingimustele ja Kauba või Kaupade saadavusele on kinnitatud.

  

7. Tarne

 

Tellitud Kaup tarnitakse üksnes Eestisse. Kui soovite tellida Kauba ja lasta selle tarnida mõnda muusse riiki, peate tellimuse tegema asjaomase riigi vastaval Veebisaidil (juhul, kui see on olemas).

 

Turvalisusega seotud kaalutlustel ei töötle Christian Dior Couture tellimusi, mille tarne- või arveldusaadressina on esitatud postkastiaadress, ning hotelli või õpilaskodu aadressil tellitud Kaup toimetatakse kohale ainult siis, kui valite kiirtarne, mille korral Kaup antakse Teile isiklikult üle.

 

Tellimus võib hõlmata ka Kaupu, mis lähetatakse kingitusena mõnele teisele Eestis asuvale isikule.

 

Kui tellimuse eest on makse tehtud, toimetatakse Kaubad sellel aadressil, mille Te tellimise ajal tarneaadressiks märkisite. Palume Teil veenduda, et esitate tellimust vormistades Christian Dior Couture'ile õige tarneaadressi.

 

Kui makse on laekunud, tarnitakse tellitud Kaup kohale järgmiselt:

 

–          sel kuupäeval või selle ajavahemiku jooksul, mille Christian Dior Couture teile enne tellimuse kinnitamist esitas, või kui tarneaega ei täpsustatud, siis hiljemalt kolmekümne (30) päeva jooksul alates tellimuse esitamise kuupäevast, välja arvatud juhul, kui viivitus tekib Meist mitteolenevatel põhjustel;

–          kui tellitud Kaup pole ajutiselt saadaval, siis sellise ajavahemiku jooksul, millest Teid teavitati ja millega nõustusite, i) kui vormistasite tellimuse Klienditoe kaudu telefoni teel; või ii) kui lisasite Kauba Veebisaidil oma Ostukorvi, enne kui tellimus aktsepteeriti.

 

Olenevalt Teie valitud võimalusest lähetab Christian Dior Couture tellitud Kauba teile kas tavaposti teel või kiirtarnena, mille korral kuller annab Kauba teile isiklikult üle, või lähetab selle kauplusse, kuhu saate ise Kaubale järele minna.

 

Standardseid tarneteenuseid pakume tasuta. Kiirkulleriteenuse korral tuleb maksta lisatasu, välja arvatud sellisel juhul, kui tellimuse summa on suurem kui tuhat kolmsada eurot (1300 €, sel juhul on kiirtarne tasuta). Teid teavitatakse kiirtarne hinnast enne, kui tellimuse lõpuni vormistate.

 

Kui kaubatarne Christian Dior Coutur'ist mitteoleneva sündmuse tõttu viibib, võetakse teiega esimesel võimalusel ühendust ja püütakse viivituse mõju leevendada. Kui Christian Dior Couture teeb kõik endast oleneva viivituse vähendamiseks, ei vastuta Me sellisest sündmusest tuleneva viivituse eest. Märkimisväärse viivituse ohu korral võite pöörduda lepingu tühistamiseks Christian Dior Couture'i poole ja taotleda tagasimakset iga Kauba eest, mille eest olete tasunud, kuid mida Te pole veel kätte saanud.

 

Kui kulleriteenuse osutajal ei õnnestu (pärast kolme katset) pakki üle anda ja pakk tagastatakse Christian Dior Couture'i lattu märkega „No Longer At This Address” ('ei asu enam sellel aadressil'), püüab Christian Dior Couture teiega ise veel kord ühendust saada kaks korda nelja (4) nädala jooksul pärast paki lattu jõudmist. Kui Te nende nelja (4) nädala jooksul Meile ei vasta ega ise Meiega ühendust ei võta, tagastab Christian Dior Couture Teile tellimuse eest tasutud summa ja saadab Teile selle koha tellimuse vormistamisel esitatud meiliaadressil kinnituse.

 

 

8. Privaatsus

 

Lisateavet selle kohta, kuidas Me Teilt Veebisaidi kaudu või telefoni teel saadud isikuandmeid kasutame, leiate Meie „Privaatsuspõhimõtetest“.

 

9. Kaupade omandiõigus

 

Christian Dior Couture on Kauba omanik seni, kuni a) Teie; või b) ettenähtud saaja Kauba kätte saab.

 

Enne seda ei tohi ühtegi Kaupa edasi müüa, välja arvatud juhul, kui Christian Dior Couture on andnud selleks eelnevalt kirjaliku nõusoleku.

 

10. Intellektuaalomandi õigused

 

Teil pole lubatud Veebisaiti tervikuna ega ühtegi selle osa ei otseselt ega kaudselt ühelgi kujul paljundada, (taas)esitada ega kohandada. Intellektuaalomandi õigused, mis on seotud Christian Dior Couture'i toote või elemendiga (sh Christian Dior Couture'i Kaubad), näiteks kaubamärgid, illustratsioonid, fotod, pildid, kujunduslahendused ja logod, kuuluvad praegu ja ka edaspidi üksnes Christian Dior Couture'ile, olenemata sellest, kas need on registreeritud või mitte.

 

Christian Dior Couture'i kaubamärkide, illustratsioonide, piltide, fotode, logode või kujunduslahenduste täielik või osaline paljundamine, allalaadimine, muutmine või kasutamine mis tahes eesmärgil ja mis tahes teabekandjal on rangelt keelatud, kui Christian Dior Couture pole selleks eelnevalt andnud selgesõnalist kirjalikku nõusolekut.

Samuti on Christian Dior Couture'i eelneva selgesõnalise kirjaliku nõusolekuta rangelt keelatud litsentsitingimustele mittevastava Veebisaidi, täpsemalt Veebisaidi osade (esitletavad Kaubad, kirjeldused, hinnad, andmed, tarkvara, graafika, pildid, tekstid, fotod, tööriistad jne) kasutamine müügiks või mis tahes muuks otseseks või kaudseks äriliseks otstarbeks.

 

Lisateavet leiate Õigusliku Teabe jaotisest.

 

11.Tühistamisõigus

 

11.1. Tühistamisõigus

 

 Tarbijana on Teil õigus ilma põhjendamata tühistada mis tahes tellimus neljateistkümne (14) päeva jooksul pärast Kauba kättesaamist.

 

Tühistamisperiood lõpeb neliteist (14) päeva pärast seda kuupäeva, kui Teie või Teie määratud saaja (mitte kulleriteenuse osutaja) olete tellimuse viimase Kauba kätte saanud.

 

Tühistamisõiguse kasutamiseks peate Meile oma ostu tühistamise otsusest teatama, võttes Meiega ühendust, nagu on sätestatud allpool punktis 12, või täitma käesolevate Üldiste Müügitingimuste lisas esitatud tühistamisvormi ja saatma selle Meile eespool märgitud 14-päevase ajavahemiku jooksul.

 

Tühistamisõigust ei kohaldata eritellimusel valmistatud või selgelt kohandatud Kauba suhtes ega sellise Kauba suhtes, mille pakend on avatud ja mida ei saa tagastada tervisekaitse või hügieeniga seotud põhjustel.

 

11.2. Tühistamise tagajärjed

 

Tühistamise korral tagastame kõik Teilt saadud maksed, välja arvatud kiirtarnega seotud maksed, mõistliku aja jooksul, kuid mitte hiljem kui neliteist (14) päeva pärast seda kuupäeva, kui Meieni jõudis teave Teie otsusest leping tühistada.

 

Tagastame raha sama makseviisiga, mida kasutasite algselt tehingut tehes, välja arvatud juhul, kui olete Meiega sõnaselgelt kokku leppinud teisiti. Tagastuse viisist olenemata ei kaasne sellega Teie jaoks mingeid kulusid.

 

 Võime tagasimakset Kauba väärtuse vähenemise võrra vähendada, kui selline väärtuse vähenemine on tingitud Kauba/Kaupade tarbetust käsitsemisest.

Pakume ka tasuta järeletulemise teenust. Lisateavet leiate altpoolt punktist 12. Kui kasutate tühistamisõigust, peate Kauba tagasi saatma või võimaldama sellele järele tulla 14 päeva jooksul alates kuupäevast, kui Meid lepingu tühistamise soovist teavitasite.

 

12. Meie tagastamispõhimõtted

 

Lisaks seadusest tulenevale tühistamisõigusele annab Christian Dior Couture Teile kolmkümmend (30) päeva aega, et ost tühistada ja Veebisaidi kaudu või telefoni teel ostetud Kaubad tagastada.

For the holiday season Dior is offering extended returns until January 20th 2023 for all orders placed between November 15th and December 20th.

Tagastada ei saa järgmisi Kaupu:

–          isikupärastatud, kohandatud või eritellimusel valmistatud Kaubad; ega

–          Kaubad, mis olid tervisekaitse või hügieeniga seotud põhjustel kinnises pakendis (nt ujumisriided), mille olete avanud.

 

Kauba tagastamisel peavad alati olema täidetud järgmised nõuded:

 

–          Kaup tuleb tagastada kolmekümne (30) päeva jooksul alates selle kättesaamisest;

–          Kaubaga tuleb kaasa panna nõuetekohaselt täidetud tagastusvorm (vt Lisa) või teatis, milles väljendate selget soovi Kaup tagastada; ja

–          Kaup peab olema originaalpakendis.

 

Me ei maksa tagasi raha selliste Kaupade eest, mida ei tagastata või mis on tagastatud mittetäielikuna, kahjustatuna, ilma sildita, muudetud kujul, määrdunult või mis tahes muus seisukorras, mis annab alust arvata, et neid on kasutatud või kantud, ega vaheta ka selliseid Kaupu välja. Need Kaubad tagastatakse Teile (vajaduse ja võimaluse korral).

 

Diori jalanõusid soovitame proovida puhtal põrandal, mis ei kahjusta ega kriibi taldu (nt vaibaga kaetud pinnal).Tagastatud Kaubad peavad olema algses seisukorras ja kasutamata, neil peavad olema küljes kõik Christian Dior Couture'i sildid ning nendega peavad olema kaasas kõik nende juurde kuuluvad aksessuaarid ja juhendid.

 

Kui tagastate Kauba hiljem kui kolmkümmend (30) päeva pärast selle kättesaamist või sellele järele tulemist, võib Christian Dior Couture keelduda raha tagasi maksmast ja Kauba Teile tagasi saata.

Tehingu tühistamise õigust ei ole kingisaajatel. See õigus on ainult Klientidel.

 

Seadusest tulenev tühistamisõigus on Teil lisaks Teie õigusele tagastada Kaup vabatahtlikult, nagu on sätestatud allpool.

 

12.1. Veebisaidi kaudu vormistatava vabatahtliku tagastamise põhimõtted

 

Võite tagastada Kaubad kolmekümne (30) päeva jooksul kättesaamisest alates järgmisel moel:

 

  1. teavitades Christian Dior Couture'i oma kliendikonto kaudu sellest, et soovite Kauba tagastada; sel juhul saadab Christian Dior Couture Teile meilisõnumi, milles kinnitab tühistamistaotluse kättesaamist;

 

  1. helistades Klienditoele, et teavitada neid oma soovist Kaup tagastada, täites Kaubaga kaasas olnud tagastuslehe ning leppides kokku kuupäevas, kellaajas ja kohas, et kulleriteenuse osutaja saaks Kaubale järele tulla; või

 

  1. tagastades Kauba kulleriteenuse osutaja kaubalaadimiskohta (https://www.ups.com/dropoff/?loc=en_EE), kasutades Kaubaga kaasas olnud tagastussilti, mille eest on juba tasutud.

 

Veebisaidi kaudu tagastatud Kauba eest makstud raha tagastatakse tellimuse eest tasumiseks kasutatud makseviisi kasutades mõistliku aja jooksul, kuid mitte hiljem kui neliteist (14) päeva alates kuupäevast, kui Christian Dior Couture Kauba(d) kätte saab.

 

Teie valitud eritarneviisiga kaasnenud lisakulutusi ei hüvitata.

 

12.2. Christian Dior Couture'i kaupluses vormistatava vabatahtliku tagastamise põhimõtted

 

Christian Dior Couture'i kliendid võivad tagastada Kaubad ükskõik millisesse Euroopas asuvasse Christian Dior Couture'i kauplusesse. Sellise tagastusviisi puhul kohaldatakse käesolevate Üldiste Müügitingimuste asemel neid müügitingimusi, mis kehtivad asjaomases kaupluses.

 

 

13.Väljavahetamine

 

Lisaks õigusele tellimus tühistada ja tagastada Kaup vastavalt käesolevate Üldiste Müügitingimuste punktides 11 ja 12 sätestatule, on Teil õigus muuta meelt ja vahetada Kaup kolmekümne (30) päeva jooksul välja kooskõlas käesolevate Üldiste Müügitingimuste punktidega 11 ja 12.

Defektiga Kaupade tagastamist on käsitletud punktis 14.

 

Kolmekümne (30) päeva jooksul pärast Kauba kättesaamist võite selle välja vahetada Veebisaidi kaudu või otse Christian Dior Couture'i kaupluses riigis, kust selle ostsite.

 

Seadusest tulenevalt ei saa välja vahetada Kaupa, mis on isikupärastatud või valmistatud eritellimuse alusel, ega Kaupa, mida on muudetud või mis on kahjustada saanud, ega Kaupa, mida ei saa tagastada tervisekaitse või hügieeniga seotud põhjustel, juhul kui Kaup on olnud kinnises pakendis (nt ujumisriided) ja Te olete selle avanud.

 

Ilma et see piiraks punktis 12 sätestatud Kliendi õigusi, võib Christian Dior Couture vastavalt oma Kauba väljavahetamise põhimõtetele keelduda välja vahetamast enam kui kahe (2) järjestikuse tellimuse Kaupa.

 

Ühe tellimuse Kaupa kaks korda välja vahetada ei saa. Kui soovite välja vahetada juba välja vahetatud Kaupa, võite selle tagastada, helistades Klienditoele, kes korraldab tagasimakse.

 

Vahetamise võimalus oleneb sellest, kas Kaup on Veebisaidil või selles kaupluses, kuhu vahetama lähete, saadaval. Kui Kaup pole saadaval, siis makstakse Teile raha tagasi, nagu on sätestatud punktis 11.

 

13.1. Väljavahetamine Veebisaidi kaudu

 

Kui muudate meelt ja soovite vahetada Kauba välja Veebisaidi kaudu, peate Veebisaidi vastavas jaotises märkima, millist Kaupa soovite tellitud Kauba vastu saada. Kaupa saate tagastada vastavalt punktis 13 sätestatule (tähtaja- ja vahetustingimused).

 

Asenduskauba kogus peab olema võrdne tagastatud Kauba kogusega.

 

Esimese tarne tarnekulud tagastatakse, kuid teise lähetuse eest küsitakse tasu vastavalt valitud tarneviisile. Uue müügitehingu suhtes kohaldatakse käesolevaid Üldisi Müügitingimusi alates Kauba väljavahetamise hetkest.

 

13.2. Väljavahetamine Christian Dior Couture'i kaupluses

 

Kui muudate meelt ja soovite Kauba või Kaubad Christian Dior Couture'i kaupluses välja vahetada, saate seda teha ainult sellises Christian Dior Couture'i kaupluses, kus müüakse sama kategooria Kaupu, mida soovite välja vahetada. Näiteks meestekingi saab vahetada ainult sellises Christian Dior Couture'i kaupluses, kus müüakse meestekingi.

 

13.2.1. Kaupluses madalama hinnaga müüdava Kauba väljavahetamine

 

Sellisel juhul saate hinnavahe kohta krediidikviitungi.

 

Kviitung kehtib ühe (1) aasta jooksul alates selle väljastamise kuupäevast ja seda saab kasutada ainult selle riigi Christian Dior Couture'i kauplustes, kus asub kviitungi väljastanud kauplus.

 

Kauba ootele panemiseks peate võtma ühendust Klienditoega.

 

13.2.2. Kaupluses kõrgema hinnaga müüdava Kauba väljavahetamine

 

Sellisel juhul peate tasuma hinnavahe vastavalt kohaldatavatele Üldistele Müügitingimustele.

 

14. Teie õigused puudusega Kauba saamisel

 

Me oleme seaduse järgi kohustatud tarnima Kaupu, mis vastavad käesolevatele Üldistele Müügitingimustele. Kui Teie Kaup ei vasta kirjeldusele, on kahjustatud või defektiga, võib Teil seaduse järgi olla õigus saada hüvitist või asenduskaup. Kui Teil on Kauba kohta küsimusi või kaebusi, siis pöörduge Meie kaupluse müügispetsialisti poole või helistage Meie klienditoemeeskonnale numbril +44 (0) 20 7172 0172 (kohalik tariif) esmaspäevast reedeni kell 10.00 kuni 20.00 ja laupäeviti kell 10.00 kuni 18.00 (v.a riigipühad) või võtke Meiega ühendust aadressil https://www.dior.com/en_ee/contact-couture. Kui soovite Kaubast loobuda, tagastage see kauplusesse, saatke see Meile posti teel või kutsuge Meid sellele järele, kasutades Meie pakutavat tasuta järeletulemise teenust (selle korraldamiseks võtke Meiega ühendust).

 

Mõningatele Veebisaidil müüdavatele Kaupadele kehtib lisaks tavapärasele garantiile ka lisagarantii. Garantiitingimuste ja -nõuete esitamise kohta lugege jaotisest „Müügijärgse teenuse üldised kasutustingimused”, need on esitatud ka tellitud Kaubaga kaasa pandud teabebrošüüris.

 

15. Müügijärgne Teenus

 

Mõnikord annab Christian Dior Couture oma Klientidele lisaks tavapärastele garantiidele, mis on Klientidele seadusega ette nähtud (sealhulgas statuudis viidatud garantiid), ka laiendatud kaubanduslikud garantiid. Sellisel juhul esitatakse kaubandusliku garantiiga seotud üksikasjalik teave teile Kauba üleandmisel.

 

Kõik tehniliselt parandatavad Kaubad kvalifitseeruvad müügijärgse teenuse saamiseks.

 

Müügijärgse teenuse tingimustega saate tutvuda vahekaardil „Müügijärgse teenuse üldised kasutustingimused”.

 

Christian Dior Couture ei taga varuosade kättesaadavust teatud kindlaks ajaks. Ent Christian Dior Couture annab endast parima, et varuosade tellimus täita.

 

16. Kaubaga seotud teave – Piiratud vastutus – Meist mitteolenevad asjaolud

 

Teavet kõigi kaugmüügi korras pakutavate Kaupade kohta saate kõigist Christian Dior Couture'i kauplustest, Veebisaidilt ja Klienditoelt.

 

Kaugmüügi korras pakutavate Kaupade fotod, pildid ja kirjeldused on esitatud üksnes illustreerimise eesmärgil. Täiendava teabe saamiseks palume võtta ühendust Klienditoe või Christian Dior Couture'i kauplusega. Kuigi püüame tagada, et Veebisaidil kujutatud Kaupade värv ja muster vastaksid täpselt tegelike Kaupade omale, võib ilmneda erinevusi, seda eelkõige tulenevalt Teie arvuti värvide kuvamisega seotud tehnilisest piirangutest. Teie Kaup võib piltidel olevast mõnevõrra erineda.

 

Kui Christian Dior Couture käesolevaid Üldisi Müügitingimusi ei järgi, vastutab ta ainult sellise kahju eest, mis tuleneb selgelt Christian Dior Couture'i poolsest lepingu rikkumisest või hoolsuspõhimõtte ebapiisavast järgimisest ja mõistlikult eeldatavate oskuste puudumisest. Christian Dior Couture ei vastuta ühelgi juhul ettenägematu kaotuste või kahju eest. Kahju on prognoositav, kui selle tekkimine on ilmne või kui lepingu sõlmimise ajal Teie ja Christian Dior Couture teate, et see võib tekkida, ja Te näiteks arutate selle üle Christian Dior Couture'i esindajaga müügiprotsessi käigus.

 

Christian Dior Couture ei välista ega piira oma vastutust Teie ees, kui see oleks õigusvastane. See hõlmab järgmiste asjaoludega seotud vastutust: surma või kehavigastuste põhjustamine; kahju tekitamine, mis tuleneb Meie tahtlikust tegevusest või raskest hooletusest või Meie töötajate, vahendajate või alltöövõtjate tahtlikust tegevusest või raskest hooletusest; pettus või petturlik väärkajastus; Teie seaduslike õiguste rikkumine seoses Kaupade ja defektsete toodetega, mida reguleerib Iiri 1991. aasta defektsete toodete seadus või muu asjakohane kohaldatav õigusakt.

 

17. Muud tingimused

 

Isegi kui Christian Dior Couture käesolevate Üldiste Müügitingimuste jõustamisega viivitab, võime need hiljem siiski jõustada.

 

Kui käesolevate Üldiste Müügitingimuste mõni säte tunnistatakse täielikult või osaliselt kehtetuks, jäävad käesolevate Üldiste Müügitingimuste muud sätted ning nendest tulenevad muud õigused ja kohustused siiski kehtivaks ning neid kohaldatakse endistviisi.

 

18. Vaidlused – kohalduv õigus

 

Käesolevaid Üldisi Müügitingimusi reguleerivad Eesti Vabariigi seadused, välja arvatud juhul, kui 17. juuni 2008. aasta määruses (EÜ) nr 593/2008, mis käsitleb lepinguliste võlasuhete suhtes kohaldatavat õigust, ei ole sätestatud teisiti. Selline õigusevalik ei mõjuta teie õigust saada kaitset oma elukohariigis kohaldatavate tarbijakaitseseaduste alusel.

 

Euroopa Komisjon käitab internetipõhist kohtuväliste vaidluste lahendamise platvormi (ODR-platvorm), mis asub veebiaadressil https://ec.europa.eu/consumers/odr.

Christian Dior Couture’i meiliaadress on contactdioreu@dior.com.

Lisa – tühistamisvormi näidis

 

 

 

Adressaat: Christian Dior Couture, 30 avenue Montaigne, 75008 Pariis; telefoninumber: +33 (0) 1 4073 7373; meiliaadress: contactdioreu@dior.com

 

Mina/meie[*] annan/anname käesolevaga teada, et mina/meie[*] tühistan/tühistame minu/meie[*] järgmiste kaupade ostu-müügilepingu.

 

Tellitud[*]/kätte saadud[*]

 

Kliendi (klientide) nimi,

 

Kliendi (klientide) aadress,

 

Kliendi (klientide) allkiri (ainult siis, kui see vorm täidetakse paberil),

 

Kuupäev:

 

[*] Sobimatu variant kustutada

GENDER PAY GAP REPORT 2018 (1)

In 2020, companies from the LVMH group in France have calculated their gender equality index. This index totals 92/100 points for Christian Dior Couture.